PHP Manual
/
Základní znalosti

Keywordy jazyka PHP

10. 04. 2021

Obsah článku

Skoro všechny programovací jazyky se skládají z tzv. `klíčových slov` (anglicky `keywords`), což jsou speciální výrazy jazyka, které mají speciální význam.

Příkladem keywordu je například slovo string, if nebo echo.

Důležité je si uvědomit, že klíčová slova (někdy také příkazy) nejsou funkce, proto ani například echo není funkce.

Seznam keywordů je dobré znát, protože mají v jazyce PHP speciální význam a nelze je použít vždy na všechno. Například název třídy nesmí být stejný, jako některý z existujících keywordů.

Příklad parse error

Při pokusu o zpracování třídy s názvem String dojde k Parse error, protože PHP neví, jestli jde o název třídy, nebo o datový typ:

Toto je špatně:

class String
{
// ...
}

Seznam keywordů

Aktualizovaný seznam keywordů pro PHP 7.1:

and, or, xor, for, do, while, foreach, as, return, die, exit, if, then, else, elseif, new, delete, try, throw, catch, finally, class, function, string, array, object, resource, var, bool, boolean, int, integer, float, double, real, string, array, global, const, static, public, private, protected, published, extends, switch, true, false, null, void, this, self, struct, char, signed, unsigned, short, long

Jan Barášek   Více o autorovi

Autor článku pracuje jako seniorní vývojář a software architekt v Praze. Navrhuje a spravuje velké webové aplikace, které znáte a používáte. Od roku 2009 nabral bohaté zkušenosti, které tímto webem předává dál.

Rád vám pomůžu:

Související články

1.
13.

Potřebujete poradit s PHP?

Nabízím trénink vývojářů, konzultace, školení a analýzu návrhových vzorů. Osobně v Praze nebo online.

Napište mi, pokud si nevíte rady.

Lektor: Jan Barášek

Status:
All systems normal.
2024