PHP Manual
/
Senior vývojář

Motivace juniorů

11. 02. 2023

S juniorním kolegou vyvíjíte e-shop na míru jako FTFP zakázku (fixní cena, fixní čas). Máte připravenou grafiku všech šablon, nakódovanou hlavní stránku a detail produktu. Juniorní kolega umí používat jen Nette a Latte, úroveň znalostí v kódování je spíše průměrná.

Vy jste ale před měsícem slyšeli o Reactu, s kterým si hrajete pouze o víkendech, a snažíte se ho naučit. Ještě pořádně nevíte, jak se bude chovat v produkčním nasazení, jak vyřešíte routing a server-side rendering, a jaký server budete potřebovat.

Jak se rozhodnete?

  1. Půjdete do rizika a zkusíte použít moderní (a možná lepší) technologii?
  2. Vydáte se tradiční cestou, ale už předem víte, že přijdete o řadu features a v budoucnu vás čeká kompletní refaktoring frontendu?
  3. Vydáte se jinou cestou?

Bonusová otázka:

Budete architektonické rozhodnutí komunikovat vůči klientovi, který nerozumí technickému pozadí? Pokud by se sázka nevyplatila, získáte tím (ne)výhodu?

Jan Barášek   Více o autorovi

Autor článku pracuje jako seniorní vývojář a software architekt v Praze. Navrhuje a spravuje velké webové aplikace, které znáte a používáte. Od roku 2009 nabral bohaté zkušenosti, které tímto webem předává dál.

Rád vám pomůžu:

Související články

1.

Potřebujete poradit s PHP?

Nabízím trénink vývojářů, konzultace, školení a analýzu návrhových vzorů. Osobně v Praze nebo online.

Napište mi, pokud si nevíte rady.

Lektor: Jan Barášek

Status:
All systems normal.
2023